İLON İLETİŞİM ONLİNE ECZANE PROGRAMI

YEŞİL KART ITS İŞLEMLERİ YARDIMI

 

Öncelikle ITS İşlemleri İçin Gerekli Bilgilerin Girilip Girilmediğini Eczane Tanımları Bölümünde Bulunun ITS İşlemleri Tabından Kontrol Ediniz.

 

 

Daha Sonra Cari Tanımlardan Yeşil Kart Kurumunu Seçiniz Ve Detay Bölümünde Yer Alan Cari GLN Tanımları Bölümünden  Yeşil Kartın  GLN Numarası Olan 8680001001521 Girilerek Kayıt İşlemi Bir Defaya Mahsus Yapılır.

 

 

 

 

Eczane Programında G Harfine Basarak  SGK Reçete Programı Açılır. Daha Sonra Yeşil Kart Reçete Giriş Butonuna Basılarak Eczane Uygulamasına Giriş Yapılır.

 

 

 

 

 

Reçete Bilgileri Eksiksiz Girildikten Sonra Karekodlu Seçeneği İşaretlenerek Reçete Girişi Tamamlanır. Reçete Girişi Yapılırken Örneğin Aynı İlaçtan 3 Kutu Verildi İse Barkodu Okutup Adedi 3 Olarak Girilir. Bu Bölümde Karekod Bilgileri Saklanmamaktadır. Tüm Karekodlar Eczane Programında Tekrar Okutulacaktır.

 

 

Giriş Tamamlandıktan Sonra Eczane Programına Reçete Otomatik Olarak Aktarılacaktır.

 

 

 

Reçete Ekrana Geldikten Sonra ITS İşlemleri Butonuna Basılarak Karekod Barkodların Okutulması Aşamasına Geçiş Yapılır.

 

 

Bu Bölümde Reçetede Vermiş Olduğumuz Karekod Barkodları Okutulur.

 

 

Reçetede Eksik Barkod Yoksa Ve Kontroller Tamamlandıysa Kontrol Edildi Seçilerek Barkod Okutma İşlemi Tamamlanır.  Kapat Butonuna Basılarak Reçete Giriş Ekranına Geri Dönülür.

 

 

Bu Ekranda Kaydet Butonuna Basılarak Kayıt İşlemi Tamamlanır.

 

 

Program ITS Havuzuna Reçeteleri Aktarmaktadır. Belli Aralıklarla Kontrol Edilen Reçeteleri Program Otomatik Olarak Göndermektedir. İstenirse Manuel Olarak ITS  Onaylama Bölümünden ITS Bildirim İşlemleri Yapılabilir.

 

 

Reçeteler ITS’ ne Bildirildikten Sonra Ay Sonunda Fatura Kesmeden Önce Reçetelerin Tüm Kontrolleri Bitti İse Onaylanarak Fatura Kesme Aşamasına Geçiş Yapılır

 

SGK  Reçete Onaylama Ekranında Tarih Aralığı, Kontrol Edilenler Ve Yeşil Kart Kurumu Seçilerek Süz Butonuna Basılır.

 

 

Reçeteler Daha Önce ITS’ ne Bildirildiyse “ITS Bil” Sütununda “E” Olacaktır. H Harfi Olan Reçeteler ITS’ ne Bildirilmemiş Olan Reçetelerdir. Reçeteler İşaretle Butonuna Basılarak Seçilir.

 

 

Daha Sonra Seçilenleri ITS ‘Ye Bildir Butonuna Basılarak Bildirim İşlemi Başlatılır.

 

 

Karşımıza Gelen Ekranda Evet Butonuna Basılarak İşleme Devam Edilir.

 

 

Bildirdiğimiz Reçetelerde Herhangi Bir Sorun Yoksa ITS Bildirim Durumu “E” Olacaktır. Sorunlu Olan İlaçlar Varsa  Uyarı Ekranlarından Sorunun Ne Olduğunu Rahatlıkla Görebilirsiniz.

 

 

Reçeteler ITS ‘Ne Bildirildikten Sonra Fatura Kesmeden Önce Onaylanmalıdır. ITS’ne Bildirilen Kayıtlar Tekrar İşaretle Butonuna Basılarak Seçilir.

 

 

Mouse’un Sağ Tuşuna Veya Detay Butonuna Basarak Seçilen Reçeteleri Onaylama İşlemine Başlanılır.

 

 

 

Reçeteler Onaylandıktan Sonra Aşağıdaki Gibi Ekran Temizlenecektir.

 

 

Eczane Programında Bildirim İşlemleri Tamamlanmıştır. Daha Sonraki İşlemler  İçin SGK Provizyon Sistemine Geri Dönüş Yapılır.

Reçete Döküm Bölümüne Geçiş Yapılır. Daha Sonra Yeşil Kart Saymanlığı Seçilerek İşleme Devam Edilir.

 

 

 

 

Hangi Reçetede Kaç Tane İlaç Olduğunun Listesini Alabilmek İçin Karekodlu Reçetelerin Üzerine Gelerek Karekod Bilgisi Getir Butonuna Basılır.

 

 

Karekod Sütununda Karekod Bilgisi Çekilen Reçetelerde Karekod Bilgisi Çekildi. Çekilmeyenlerde “Bilgi Çekilmedi”  Şeklinde Uyarı Bulunmaktadır.

 

Tüm Reçeteler İçin Karekod Bilgisi Getir İşlemi Yapılır.

 

Daha Sonra Döküm Yazdır Butonuna Basılarak Faturalama Adımına Geçiş Yapılır.

 

 

Yazıcıdan Aldığımız Çıktıda Döküm Listesinin Ardından Reçete Karekod Bilgilerini İçeren Ayrıca Bir Döküm Daha Çıkacaktır.

 

 

 

 

İşlemler Yukarıda Anlatılan Sırayla Yapılmalıdır. Aksi Halde Bu Döküm Listesinde Karekodlu İlaç Ayrımları Sağlıklı Yapılamaktadır.

 

İşlem Tamamlanmıştır. Gerekli Kontrolleri Yaparak Faturanızı Kesebilirsiniz.

 

Kontrollerde Herhangi Bir Sorun İle Karşılaşırsanız. Öncelikle SGK Reçete Onaylama Bölümünde Yer Alan Reçete Onay İptaline Basarak Onayı İptal Etmelisiniz.

 

 

Onay İptali Yaptıktan Sonra Geriye Dönük Tüm İşlemleri Tekrarlayarak Faturalama İşlemini Tamamlayabilirsiniz.

 

ã 2010 İletişim Online Ltd. Şti.